• Kayıt
Hoşgeldiniz, üye olmadan da soru sorabilir,cevap yazabilirsiniz!

1,059 soru

644 cevap

92 yorum

167 kullanıcı

Sürekli baş ağrım var ne yapabilirim?

+1 oy
Merhabalar. Sıklıkla baş ağrısı çekiyorum. Doktora gidiyorum normal bir ağrı bir şey gözükmüyor diyor. Beyin filmi vs hep çekildi. Biraz gece yatış saatlerim değişik oluyor ondan şüpheleniyorum. Acaba bu sorunu çözecek bitkisel bir durum var mı? Sürekli arvales falan kullanmakta istemiyorum.
5, Mart, 5 Sağlık kategorisinde Merve tarafından soruldu

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Lütfen soruyu küçük harflerle yanıtlayınız.
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Sürekli Baş Ağrısı Olanlar Ne Yapmalı?

Merhaba sevgili ziyaretçimiz. Sürekli baş ağrısı genellikle gibi rahatsızlığın bir belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle başın bir bölümünde zonklama şeklinde görülen baş ağrıları için, migren tanısı daha çok konulmaktadır. Ancak en doğru tanının sağlık kuruluşuna giderek muayene olduktan sonra konulacağını asla unutmamak gerekir.

Baş ağrısına iyi gelecek yöntemler bulunmakla birlikte, yaşam koşullarında değişiklik yapılması da sıklıkla görülen baş ağrılarının geçecektir. Sık görülen ve uzun süre devam eden baş ağrıları farklı bir hastalığın belirtisi olma ihtimaline karşı ihmal edilmemelidir.

Baş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

  • Soğuk hava şartlarına karşı koruyucu tedbirler alarak vücudun ve başının korunması, özellikle kış mevsiminde görülen baş ağrılarını en aza indirecektir.
  • Havasız ortamlarda uzun süre kalmak da, baş ağrısının temel sebepleri arasındadır. Bu yüzden gerek çalışma ve gerekse yaşam alanlarınızı mutlaka sıklıkla havalandırmanız faydalı olacaktır.
  • Alkol ve sigara bağımlılığı, baş ağrılarının hem daha sık görülmesine hem de ağrıların şiddetinin artmasına sebep olmaktadır. Baş ağrılarından kurtulmak için bu tür bağımlılıkların mutlaka terk edilmesi, genel sağlık açısından da faydalıdır.
  • Bilgisayar ve telefon gibi teknolojik cihazlarla uzun süre vakit geçirmek gözleri iyi olması sebebiyle baş ağrısına sebep olmaktadır. Aynı zamanda bu cihazların yaymış olduğu radyasyon, baş ağrısının temel sebepleri arasındadır.
  • Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak, baş ağrılarının artmasına sebep olmaktadır.
  • Vücut temizliği baş ağrısının giderilmesi için rahatlatıcı etkisiyle fayda sağlamaktadır. Bu sebeple duş alarak ve kıyafetleri temizleyerek kötü kokulardan arınmak gerekir.

Sağlıklı Beslenme

Genel vücut sağlığı bakımından önemli bir yere sahip olan sağlıklı beslenme, doğal olarak da baş ağrıları için önemlidir. Özellikle asitli ve şekerli kola gibi içeceklerin yanı sıra, fabrika üretimi doğal olmayan meyve sularını tüketmekten vazgeçmek faydalı olacaktır. Doğal sebze ve meyvelerle düzenli olarak beslenmek, tüm vücut için faydalı olduğu gibi baş ağrısı için de faydalıdır.

18, Nisan, 18 Master Uzman (30,690 puan) tarafından cevaplandı
...